skip to Main Content

Koronawirus – Interaktywny Panel informacyjny

Koronawirus w internecie szybko doczekał się wielu stron na swój temat. Niektóre z nich są naprawde zaawansowane technologicznie i ciekawe.

Centrum Inżynierii Systemów Johns Hopkins zbudowało i regularnie aktualizuje internetowy pulpit nawigacyjny do śledzenia rozprzestrzeniania się epidemii koronawirusa na całym świecie, która rozpoczęła się w chińskim mieście Wuhan.

Lauren Gardner, profesor inżynierii lądowej i dyrektor CSSE, przewodziła staraniom, aby w środę uruchomić stronę z mapami. Witryna wyświetla statystyki dotyczące zgonów i potwierdzonych przypadków koronawirusa lub 2019-nCoV na mapie całego świata. Pozwala również odwiedzającym na pobranie danych za darmo.

„Zbudowaliśmy ten pulpit nawigacyjny, ponieważ uważamy, że ważne jest, aby opinia publiczna rozumiała sytuację wybuchu epidemii dzięki przejrzystym źródłom danych” – powiedział Gardner. „Dla społeczności badawczej dane te staną się cenniejsze w miarę ich gromadzenia w miarę upływu czasu”.

WERSJA MOBILNA

WERSJA NA KOMPUTER

„ZBUDOWALIŚMY TEN PULPIT, PONIEWAŻ MYŚLIMY, ŻE PUBLIKA JEST WAŻNIE ZROZUMIEĆ SYTUACJĘ WYBUCHU, JAKO ROZWIĄZA SIĘ Z PRZEJRZYSTYMI ŹRÓDŁAMI DANYCH”.
Lauren Gardner współptwórca, Johns Hopkins Center for Systems Science and Engineering

Dodała, że ​​udostępnienie danych do pobrania jest „krytyczne” dla naukowców. Mapa jest publicznie dostępna pod następującymi linkami:

Dane statystyczne dotyczące wizualizacji danych są gromadzone przez Światową Organizację Zdrowia, Centra Kontroli i Zapobiegania Chorób, Narodową Komisję Zdrowia Chińskiej Republiki Ludowej oraz Dingxiangyuan, portal społecznościowy dla pracowników służby zdrowia, który zapewnia informacje w czasie rzeczywistym informacje o sprawach.

Gardner powiedział, że „dane na poziomie lokalnym” z Dingxiangyuan, doniesień medialnych i lokalnego CDC „mogą dostarczyć bardziej terminowe oceny epidemii, w porównaniu do krajowych organizacji raportujących, których filtrowanie zajmuje więcej czasu”.

Media, w tym Newsweek, PBS News Hour i ABC News, powołują się na pulpit nawigacyjny w swoich raportach o epidemii.

Witryna globalnych spraw CSSE Wuhan Coronavirus w czwartek po południu doniosła o 18 powiązanych zgonach i 653 potwierdzonych przypadkach – 444 w chińskiej prowincji Hubei, której stolicą jest Wuhan.

Witryna zawiera link do arkusza Google do pobrania, który zawiera informacje o potwierdzonych i podejrzewanych przypadkach w ponad 30 chińskich lokalizacjach, a także dla narodów Japonii, Tajlandii, Korei Południowej, Wietnamu, Singapuru, Kolumbii, Brazylii, Australii, Meksyku, i Stany Zjednoczone. Jeden przypadek został potwierdzony w stanie Waszyngton.

Obraz wirusa i komórek
Johns Hopkins odpowiada na COVID-19
Relacja wpływu pandemii COVID-19 na operacje w JHU oraz reakcje ekspertów i naukowców Hopkinsa na wybuch epidemii

Witryna CSSE nie przewiduje jeszcze, gdzie wirus grypy może się rozprzestrzeniać.

W ubiegłym roku Gardner wraz z zespołem naukowców zidentyfikowali 25 hrabstw USA, które najprawdopodobniej doświadczyły epidemii odry w 2019 r. Analiza predykcyjna, opublikowana w The Lancet Infectious Diseases, została oparta na międzynarodowej liczbie podróży lotniczych, niemedycznych zwolnieniach ze szczepień dziecięcych dane populacji i informacje o epidemii odry.

Inforgrafiki i informacje o koronawirusie udostępnia również strona www.thelancet.com

Polecam wszystkim zainteresowanym dostępem do wiarygodnych danych.

Back To Top